Kroplówki witaminowe
na depresję

WBraki witamin
a depresja

Pamiętajmy, depresja to nie smutek, czy złe samopoczucie. W przypadku tej choroby siła woli to bardzo często za mało, aby pokonać schorzenie i móc normalnie funkcjonować. Podczas stanu depresyjnego w organizmie zachodzą określone procesy biochemiczne, których kontrola niejednokrotnie jest dla nas zbyt trudna. Warto mieć w tej walce sprzymierzeńca, a jak udowodniły badania, najlepszym i najbardziej naturalnym sprzymierzeńcem podczas depresji są witaminy.

Większość jej odmian ma ścisły związek z niedoborami określonych składników odżywczych. W leczeniu łagodnych form depresji wlewy witaminowe są równie skuteczne co leki na receptę, zawierające tonę chemicznych substancji.

Przy poważniejszych stanach depresyjnych działają one jako wsparcie dla farmaceutyków. Niedobór witamin i minerałów powoduje melancholię, ospałość, chroniczne zmęczenie, napięcie psychiczne, rozdrażnienie, niepokój, lęki, psychozy, a czasem również i bezsenność. Ponadto stosowanie leków antydepresyjnych skutkuje spowolnieniem umysłowym oraz fizycznym, natomiast witaminy z założenia mają naładować Cię pozytywną energią i chęcią do działania.

Wlewy witaminowe
a depresja

Według specjalistów warto rozpocząć leczenie zaburzeń depresyjnych właśnie od dożylnie podanej formuły odpowiednich składników odżywczych. W wielu przypadkach bowiem uchroniło to pacjentów przez przyjmowaniem silnych antydepresyjnych leków.

Witaminy i minerały, jako antyoksydanty,  odpowiadają za funkcjonowanie naszego układu nerwowego, a tym samym psychiki oraz wykazują silne działanie uspokajające. Ponadto biorą one udział w syntezie neuroprzekaźników, takich jak serotonina czy dopamina, które odpowiadają ściśle za nasz nastrój. Witaminy biorą także udział w produkcji czerwonych krwinek i regulacji procesów cyrkulacji krwi do mózgu. W przypadku ich niedoborów następuje zachwianie równowagi neurologicznej i psychiatrycznej, następuje gwałtowny spadek nastroju i w konsekwencji depresja.

Dodatkowym atutem działania kroplówek witaminowych jest efekt energetyczny ich podania. Pobudzają one do działania, zwiększają chęci i motywację, np. do podjęcia aktywności fizycznej, która jest również jedną z form leczenia stanów depresyjnych.

Skorzystaj z działania Kroplówki GRANATOWEJ i ciesz się życiem! Do wykonania wlewu witaminowego konieczne jest wskazanie medyczne. 

Zastanawiasz się dla kogo przeznaczone są wlewy witaminowe? Jaki jest skład takiego wlewu? Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu i czy jest on bezpieczny? Na te i wiele innych pytań dotyczących dożylnych terapii witaminowych znajdziesz odpowiedź w zakładce FAQ

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Skład wlewów witaminowych

Skład wlewów witaminowych Każda z oferowanych przez nas, autorskich, kroplówek jest efektem pracy zespołu lekarzy specjalistów oraz dietetyków. Wszystkie składniki stosowane we wlewach witaminowych spełniają

Dowiedz się więcej