Kroplówki witaminowe
na stawy i kości

Wlewy witaminowe na kontuzje i zdrowe stawy

Witaminy i minerały odgrywają ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszych stawów.   Ważnym elementem wlewów dożylnych są aminokwasy, które są podstawowym budulcem chrząstek stawowych. Witaminy odpowiadają za elastyczność stawów, dzięki czemu zmniejszają ryzyko kontuzji, ale także blokują produkcję enzymu, którego zadaniem jest destrukcja chrząstki stawowej. Zapobiegają one procesom zwyrodnieniowym stawów i opóźniają ich starzenie.  Witaminy wytwarzają również kolagen, który poprawia stan tkanki łącznej oraz jest odpowiedzialny za dobrą kondycję ścięgien i stawów.

Kolejną ważną rolą witamin i minerałów jest leczenie stanów zapalnych i łagodzenie bólu. Kroplówki działają przeciwzapalnie i immunosupresyjnie, dlatego są szczególnie polecane w momencie zapalenia stawów. Efekty wpływu witamin w chorobach reumatycznych zostały szeroko udokumentowane. Potwierdzono naukowo ich dobroczynny wpływ na obrzęki stawów, co pozwalało na znaczą redukcję towarzyszącego bólu i łagodzenie procesów zapalnych.

Wlewy witaminowe na kości

Kości należą do najbardziej zapracowanych tkanek w naszym organizmie. Stale zmieniają strukturę próbując nadążyć swoim kształtem za obciążeniem jakie im fundujemy na różnych etapach życia. Kondycja naszych kości silnie zależy od ilości witamin i makroelementów jakich im dostarczymy. Dożylne wlewy witaminowe zapewniają organizmowi naturalne źródła substancji, które budują nasze kości. Witaminy bowiem uczestniczą w procesie powstawania kolagenu, a także formowania i wydzielania osseiny – podstawowych składników budulcowych. Niedobór tych substancji skutkuje zbyt małą ilością komórek kościotwórczych, a tym samym ubytkiem kości.

Składniki odżywcze zawarte w kroplówkach wpływają korzystnie na gęstość mineralną kości, bowiem wiążą w nich wapń. Zmniejszają one ryzyko złamań, osteopenii, a także osteoporozy. Wlew polecany jest również osobom ze złamanymi kośćmi, gdyż pozwalają na ich szybszy zrost i pozbycie się uciążliwego gipsu.

Skorzystaj z działania Kroplówki ZÓŁTEJ i ciesz się zdrowymi stawami i kośćmi! Do wykonania wlewu witaminowego konieczne jest wskazanie medyczne. 

Zastanawiasz się dla kogo przeznaczone są wlewy witaminowe? Jaki jest skład takiego wlewu? Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu i czy jest on bezpieczny? Na te i wiele innych pytań dotyczących dożylnych terapii witaminowych znajdziesz odpowiedź w zakładce FAQ

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Skład wlewów witaminowych

Skład wlewów witaminowych Każda z oferowanych przez nas, autorskich, kroplówek jest efektem pracy zespołu lekarzy specjalistów oraz dietetyków. Wszystkie składniki stosowane we wlewach witaminowych spełniają

Dowiedz się więcej