Kroplówki witaminowe
na nadciśnienie i cholesterol

Braki witamin
a problemy z układem krążenia

Niedobory witamin mają bardzo poważny skutek w przypadku funkcjonowania układu krążenia. Osoby cierpiące na brak odpowiednich składników odżywczych są bardziej narażone na choroby sercowo-naczyniowe, w tym głównie miażdżycę, nadciśnienie i żylaki. Zbyt niski poziom witamin i minerałów może skutkować zwiększonym ciśnieniem krwi, natomiast ich stały niedobór przyczynia się do ciągłego skurczu naczyń krwionośnych. Brak witamin ma również wpływ na gospodarkę insuliną w organizmie, której niekorzystny, wysoki poziom spowodowany jest między innymi właśnie deficytami suplementów diety. Podwyższenie  poziomu insuliny prowadzi do zesztywnienia i zgrubienia ścianek tętnic.

Nadciśnienia nie należy lekceważyć, gdyż może zwiększyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Niedobory witamin także skutkują zaburzeniami agregacji płytek krwi oraz są czynnikiem sprzyjającym degeneracji miażdżycowej tętnic. 

Wlewy witaminowe
a układ krążenia

Witaminy i minerały dostarczone organizmowi drogą dożylną zabezpieczają nasze naczynia krwionośne. Odpowiadają one bowiem za syntezę kolagenu, czyli podstawowego białka budulcowego, tym samym sprawiają, że naczynia krwionośne są bardziej wytrzymałe na mikropęknięcia. Ponadto odpowiednia formuła składników odżywczych pozwoli zwęzić i uszczelnić naczynia, zmniejszyć kruchość nawet najmniejszych z nich, a także ograniczy ich przepuszczalność. Dzięki neutralizacji wolnych rodników chroni ona ścianki naczyń krwionośnych przed wnikaniem utlenionych i toksycznych związków. Kroplówka witaminowa umożliwia regulację krążenia krwi, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie oraz zmniejsza dolegliwości, które związane są z niewydolnością żył. Pamiętajmy, że żylaki nie są jedynie przykrym efektem estetycznym, a świadczą o poważnych problemach układu krążenia. 

Wlewy witaminowe
a nadciśnienie

Czy  można obniżyć ciśnienie krwi bez leków? Oczywiście, z pomocą odpowiedniej formuły składników odżywczych. Witaminy i minerały są niezwykle ważne dla utrzymania odpowiedniego poziomu ciśnienia krwi. Odpowiadają one za znormalizowanie obecności tlenku azotu do ilości, która zapewnia jego rozkurczowe działanie. Tym samym dbają one o mięśniówkę naszych tętnic, a w konsekwencji pozwalają na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Odpowiednio dobrany kompleks witamin obniża zagrożenie w postaci udaru mózgu i pozwala zmniejszyć stopień nadciśnienia, a w niektórych przypadkach nawet je wyleczyć.

Wlewy witaminowe
a miażdżyca

Witaminy i minerały są naturalnymi składnikami odżywczymi o działaniu przeciwmiażdżycowym. Miażdżyca powstaje, jeśli we krwi mamy zbyt dużo złego cholesterolu. Jego cząsteczki łączą się tworząc tzw. blaszki miażdżycowe, przez co zwężają i usztywniają naczynia krwionośne. Działanie kroplówki witaminowej polega na obniżeniu poziomu tłuszczów, w tym między innymi złego cholesterolu. Dodatkowo skutkuje ona zmniejszeniem agregacji płytek krwi i obniża zawartość fibrynogenu w osoczu. Poza ochroną ścianek tętnic przed wnikaniem utlenionych związków tłuszczowych, witaminy hamują ich modyfikację w strukturach błon komórkowych utrudniając powstawanie blaszek miażdżycowych.

Skorzystaj z działania Kroplówki ŻÓŁTEJ i zadbaj o swoje serce! Do wykonania wlewu witaminowego konieczne jest wskazanie medyczne. 

Zastanawiasz się dla kogo przeznaczone są wlewy witaminowe? Jaki jest skład takiego wlewu? Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu i czy jest on bezpieczny? Na te i wiele innych pytań dotyczących dożylnych terapii witaminowych znajdziesz odpowiedź w zakładce FAQ

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Skład wlewów witaminowych

Skład wlewów witaminowych Każda z oferowanych przez nas, autorskich, kroplówek jest efektem pracy zespołu lekarzy specjalistów oraz dietetyków. Wszystkie składniki stosowane we wlewach witaminowych spełniają

Dowiedz się więcej

Co to są wlewy witaminowe

Co to są wlewy witaminowe? Wchłanialność wlewów witaminowych wynosi 100% Wlewy witaminowe stanowią wybawienie dla zanieczyszczonych smogiem, tytoniem, kofeiną, brakiem ruchu i złą dietą organizmów.

Dowiedz się więcej