Zastanawiasz się czy wlewy witaminowe mogą pomóc Ci w walce z dolegliwościami?

Sprawdź to korzystając z naszych poradników

Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Wszelkie diety redukcyjne natomiast niosą ze sobą ryzyko pozbawienia organizmu potrzebnych składników odżywczych, a tym samym zaburzenia pracy hormonów, które przecież odpowiadają za szybkość naszego metabolizmu.

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na toksyny – z zanieczyszczonego powietrza, jedzenia, czy dymu tytoniowego. Im więcej toksyn, tym bardziej zmęczona i szara cera. Podanie witamin drogą dożylną pomoże Twojej twarzy odzyskać utracony blask. Ponadto uzyska ona odpowiedni poziom nawilżenia.

Decydującym elementem określającym poziom libido, czyli inaczej popędu seksualnego, są nasze własne odczucia. Przyczyn skutkujących obniżeniem libido może być wiele. Prowadząc przeładowany obowiązkami tryb życia, zmęczenie niejednokrotnie wygrywa z chęcią na zbliżenie i wpływa na utratę potencji.

Każda z form leczenia chorób nowotworowych ma swoich zwolenników i przeciwników, również dożylna suplementacja witamin. Warto jednak zauważyć, że w ostatnich latach przeprowadzono wiele badań naukowych, przemawiających za słusznością prowadzenia terapii witaminowych u pacjentów onkologicznych w zwalczaniu komórek rakowych.

Sezon jesienno-zimowy uznawany jest za czas nasilonych infekcji, który przynosi apatię i przemęczenie, przez co niemal stale narażeni jesteśmy na przeziębienia, zwłaszcza przebywając wśród chorych. Jednak brak odpowiednich witamin i minerałów może przyczyniać się do większej podatności na choroby sezonowe i przeziębienia nie tylko w okresie jesienno-zimowym.

Jeżeli intensywnie trenujesz lub szukasz chęci i energii do rozpoczęcia treningów zadbaj o odpowiednią dawkę witamin i minerałów. Jeśli odczuwasz intensywne zmęczenie mimo krótkotrwałego wysiłku, jesteś senny i apatyczny to prawdopodobnie cierpisz na niedobór konkretnych składników odżywczych. Spróbuj temu zapobiec i trenuj dłużej i intensywniej.

Witaminy i minerały świetnie wpływają na stan skóry twarzy. Zostało udowodnione naukowo, że doskonale sprawdzają się przy leczeniu chorób skóry oraz są absolutnie nieocenione w leczeniu trądziku, zarówno u osób w wieku dojrzewania jak i u dorosłych. Niejednokrotnie przyczyną trądziku, wyprysków, czy mało-estetycznych zmian skórnych jest zła pielęgnacja twarzy, niezdrowy tryb życia, stres, czy zanieczyszczenia, co powoduje powstanie na cerze wolnych rodników.

Kac, czyli zatrucie alkoholowe, jest efektem ubocznym spożycia nadmiernej ilości napojów wysokoprocentowych. W konsekwencji, w organizmie powstają szkodliwe i toksyczne substancje, które skutkują zazwyczaj: silnym bólem głowy i często również brzucha, nudnościami, wrażliwością na bodźce zewnętrzne, silnym pragnieniem oraz rozdrażnieniem i zaburzeniami koncentracji, co zawsze wpływa negatywnie na nasze samopoczucie.

Niedobory witamin mają bardzo poważny skutek w przypadku funkcjonowania układu krążenia. Osoby cierpiące na brak odpowiednich składników odżywczych są bardziej narażone na choroby sercowo-naczyniowe, w tym głównie miażdżycę, nadciśnienie i żylaki. Zbyt niski poziom witamin i minerałów może skutkować zwiększonym ciśnieniem krwi, natomiast ich stały niedobór przyczynia się do ciągłego, niekorzystnego skurczu naczyń krwionośnych.

Z roku na rok żyjemy w coraz to większym biegu. Nasz codzienny grafik przeładowany jest obowiązkami, a nam brakuje czasu na sen, nie mówiąc już nawet o rozrywce, sporcie, czy zdrowej diecie. Stopniowo wydajność naszych działań spada, z racji braku sił i koncentracji. A wszystko to przez stres i zmęczenie, które są naturalną reakcją obronną organizmu przed zbyt intensywną pracę. Powodują one utratę energii i obniżony nastrój.

Zaburzenia snu są dolegliwością coraz bardziej powszechną. Z racji swojej uciążliwości wiele osób sięga po farmakologiczną drogę leczenia – środki nasenne, a także udaje się do psychologów. Tymczasem warto może postawić na naturalną metodę walki z problemem, jaką jest odpowiednia suplementacja. Braki witamin i minerałów skutkują trudnościami z zasypianiem, przerywanym, krótkim snem oraz ciągłym uczuciem niewyspania.

Dobra pamięć i koncentracja silnie zależą zarówno od wypoczęcia, dotlenienia mózgu oraz samopoczucia jak i zapasów witamin i składników odżywczych. Mózg człowieka, jak i cały jego organizm, wykazuje znaczne zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Jednak zaopatrzenie go w odpowiednio dobrany zestaw składników odżywczych jest o tyle istotne, że komórki nerwowe, jako jedne z nielicznych, nie mają zdolności regeneracyjnych.

Pamiętajmy, depresja to nie smutek, czy złe samopoczucie. W przypadku tej choroby siła woli to bardzo często za mało, aby pokonać schorzenie i móc normalnie funkcjonować. Podczas stanu depresyjnego w organizmie zachodzą określone procesy biochemiczne, których kontrola niejednokrotnie jest dla nas zbyt trudna.

Witaminy i minerały odgrywają ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszych stawów. Ważnym elementem wlewów dożylnych są aminokwasy, które są podstawowym budulcem chrząstek stawowych. Witaminy odpowiadają za elastyczność stawów, dzięki czemu zmniejszają ryzyko kontuzji.

Badania dowodzą, że niedobór odpowiednich witamin, minerałów i składników odżywczych może być przyczyną silnych bóli głowy oraz migren. Udowodniono, że większość osób cierpiących na migreny, w tym także te z aurą posiada deficyty witamin i makroelementów.

Wlewy witaminowe zawierają składniki odżywcze, które niezbędne nam są w procesie detoksykacji organizmu. Wspomagają one jego pracę zapewniając mu równowagę gospodarczą, a także wykazują działanie odkażające. Pamiętaj, że nawet jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, a Twoja dieta jest zbilansowana i tak potrzebujesz wsparcia witamin. W ciele bowiem gromadzą się zanieczyszczenia pochodzące z powietrza – spaliny samochodowe, smog.

Witaminy pozwalają na uzyskanie trwałych efektów, ponieważ działają zarówno na sam włos jak i na metabolizm jego cebulki. Uczestniczą one w procesie rozwoju włosa przyspieszając jego wzrost i chroniąc przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Wpływają również na pigmentację, dzięki czemu kolor wydaje się żywy, jak świeżo po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Witaminy i minerały działają także na zewnętrzną warstwę skóry głowy, sprawdzają się przy leczeniu łysienia.